Фелікс ВГ

Фелікс ВГ

UAEU

Тип: Десикант, Гербіцид

Бренд: DVA

Препаративна форма:ВГ, Гранули що диспергуються у воді
info

Діючі речовини

Гліфосат (амонійна сіль):757 г/кгДозволено в ЄС

Витяг з реєстру

РеєстраціяЗастосуванняКлас небезпекиЗаявникВиробникНотатки
№ 14660 сертифікат А 09327 від 31.12.2021 до 31.12.2031поля призначені під посіви кукурудзи, цукрових буряків, картоплі, овочевих, льону, сої, зернових, злакових трав на насіння, ріпаку, землі несільськогосподарського призначення (2,0-3,0 кг/га, однократно); в якості десиканту авіаційним методом на пшениці озимій, ячмені ярому, соняшнику (1,5-2,0 кг/га, однократно)3DVA Agro GmbH, Valentinskamp 70/Emporio Tower 20355 Hamburg, НімеччинаDVA (Shanghai) Chemicals Co., Ltd, Room 902, No. 108 Yuyuan Road, Shanghai 200040, P.R. China

Опис

Препаративна форма

Гербіцид Фелікс ВГ пропонується у вигляді сучасної високотехнологічної препаративної форми — водорозчинних гранул. Ця форма крім діючої речовини містить два різного типу ад’юванти: 10 % ад’ювант, що працює як диспергувальний агент, стабілізатор, сурфактант і змочувач, та 12 % зволожувач, що контролює висихання робочої рідини.

Діюча речовина

Діюча речовина препарату представлена в оригінальній формі амонійної солі гліфосату, що має найвищу концентрацію гліфосату у кислотному еквіваленті (91 %), у порівнянні з ізопропіламінною сіллю (75 %) та калійною сіллю гліфосату (80%), а також відмінну розчинність при контакті з водою.

Завдяки вищій концентрації гліфосатної кислоти в препараті Фелікс ВГ, його споживачі можуть заощаджувати витрати на транспортування, зберігання, утилізацію пакування тощо.

В 1 кілограмі гербіциду Фелікс ВГ міститься стільки ж гліфосату в кислотному еквіваленті, скільки в 1,9 л стандартної препаративної форми, котра містить 480 г/л ізопропіламінної солі гліфосату.

Механізм дії

Гербіцид Фелікс ВГ проникає через листову поверхню рослини, стебла та інші наземні органи вегетуючих рослин. Потрапивши на поверхню листка, препарат проникає всередину й переміщається провідними тканинами до місць активного росту – молодих пагонів і листя, міжвузля злаків, точок росту коренів і кореневищ.

Механізм дії пов’язаний з інгібуванням (пригніченням) синтезу ароматичних амінокислот і, як наслідок, із блокуванням всіх життєвих процесів в клітинах рослини та надалі повної її загибелі. Бур’яни спочатку набувають світло зеленого забарвлення, потім жовтіють, знебарвлюються, втрачають тургор, деформуються і засихають. Швидкість проникнення препарату та подальша транслокація рослиною відбувається протягом 1-3 днів у однорічних та 3-5 днів у багаторічних бур’янів.

Гербіцид не має ґрунтової активності, потрапивши в ґрунт, він за допомогою ґрунтових мікроорганізмів швидко розкладається до природних компонентів (H2O, CO2). Зазвичай період напіврозпаду становить 20 і більше діб, та залежить від активності ґрунтових мікроорганізмів

Рекомендації

  • Норма робочого розчину 200-250 л/га, за умови рівномірного розподілу по листковій поверхні рослин.
  • Враховувати видовий склад, фазу розвитку бур’янів та їх чутливість до гліфосату. Оптимальна температура повітря для обробки повинна складати +14…+25 °C, максимальна +30 °C, мінімальна +8 °C.
  • Обприскування бажано здійснювати не менш ніж за 4 години до дощу (гліфосат повністю повинен поглинутись листям бур’янів).
  • У випадку необхідності проведення обробітку ґрунту, бажано проводити не раніше ніж через 2 тижні, оскільки не зважаючи на те, що наземна частина загинула, коренева система гине повільніше.
  • Обов’язково використовувати тільки свіжоприготовлений розчин. Робочий розчин необхідно використати протягом кількох годин після приготування.

Рекомендації щодо застосування*

Культура, що обробляєтьсяШкідливі об’єктиНорми витрати, кг/гаТерміни та способи застосування
Поля, призначені під посіви кукурудзи, цукрових буряків, картоплі, овочевих, льону, сої, зернових, злакових трав на насіння, ріпакуОднорічні злакові та двосім’ядольні бур’яни1,0-2,0Обприскування вегетуючих бур’янів за 2 тижні до сівби (до обприскування виключити всі механічні обробки, крім ранньовесняного закриття вологи)
Поля, призначені під посіви кукурудзи, цукрових буряків, картоплі, овочевих, льону, сої, зернових, злакових трав на насіння, ріпаку*Багаторічні злакові та двосім’ядольні бур’яни2,0-3,0Обприскування вегетуючих бур’янів за 2 тижні до сівби (до обприскування виключити всі механічні обробки, крім ранньовесняного закриття вологи)
Пари та землі несільськогосподарського користуванняОднорічні та багаторічні злакові та двосім’ядольні бур’яни2,0-3,0Обприскування вегетуючих бур’янів

* Впродовж років практика застосування гербіциду Фелікс ВГ в різних ґрунтово-кліматичних зонах України (Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Вінницька, Кіровоградська, Київська, та ін. області) довела можливість використання менших норм препарату в залежності від стану та фази розвитку бур’янів: проти однорічних бур’янів — 0,75 – 1,5 кг/га; проти багаторічних — 1,5 – 2,0 кг/га.

Умови застосування

  • Застосовувати препарат коли бур’яни знаходяться в стадії активного росту за сприятливих погодних умов.
  • Не проводити обробку коли бур’яни знаходяться в стресовому стані (засуха, денна температура повітря нижче нуля).
  • Враховувати чутливість бур’янів, вибираючи норму внесення.
  • Оптимальна для обробки фаза розвитку бур’янів:

– багаторічні злакові – 3-5 листків (висота 10-20 см);

– багаторічні дводольні – фаза цвітіння, але до початку старіння (діаметр розетки 10-20 см);

– однорічні злакові – довжина листка мінімум 5 см;

– однорічні дводольні – 2-3 справжніх листка.

Для злісних бур’янів із середньою чутливістю до гліфосатів, а також перерослих, бажано використовувати норму внесення більше 2-ох кілограмів на гектар, а також додавати до бакової суміші 3-5 кілограмів азотних добрив.

Особливості

  • Покращена адсорбція діючої речовини листовою поверхнею завдяки комбінації двох ад’ювантів, високої концентрації діючої речовини та наявністю сполук амонію у препараті.
  • Висока концентрація діючої речовини дає можливість заощадити витрати на транспортування, зберігання, утилізацію пакування, тощо.
  • Зручна гранульована препаративна форма зменшує ризик від розбризкування та розливання задля підвищення безпеки довкілля та персоналу.
  • Особливості препаративної форми забезпечують чудову розчинність гранул у воді під час приготування робочої суміші.
  • Коштом менших рекомендованих норм внесення зменшується пестицидне навантаження на гектар оброблюваної площі.
  • Препарат стабільний при зберіганні, не перемерзає. Найшвидша дія на бур’яни серед препаратів гліфосатної групи. Висока ефективність продукту.

Важливо зазначити, що коштом швидкої дії амонійної солі на рослини, препарат зручно використовувати в осінній період (і не тільки) під час зниження середньодобових температур.

Практика використання

Результат дії препарату Фелікс ВГ за норми витрати 1,5 кг/га після посіву соняшнику (але до сходів) (зліва – оброблена ділянка, справа – необроблена ділянка). Тернопільська обл., 2015 р.

Фелікс ВГ – дія на осот рожевий – Cirsium arvense L. (7 днів після внесення препарату, норма – 1,5 кг/га). Вінницька обл., 2015 р.

Результат дії гербіциду Фелікс ВГ пирій повзучий – Elymus repens L. (4-й день після застосування, норма 1,0 кг/га). Київська обл., 2015 р.