Діміпрід ВГ

Діміпрід ВГ

UAEU

Тип: Інсектицид

Бренд: DVA

Препаративна форма:ВГ, Гранули що диспергуються у воді
info

Діючі речовини

Імідаклоприд:700 г/кгЗаборонено в ЄС

Витяг з реєстру

РеєстраціяЗастосуванняКлас небезпекиЗаявникВиробникНотатки
№ 16171 сертифікат А 10378 від 29.03.2024 до 31.12.2033картопля (0,045-0,05 кг/га, однократно); яблуня (0,07 кг/га, двократно)3DVA Agro GmbH, Valentinskamp 70/Emporio Tower, 20355 Hamburg, Germany; ТОВ «ДВА Агро Україна», Україна, 02002, м. Київ, вул. Євгена Сверстюка, 2А, офіс 600DVA (Shanghai) Chemicals Co., Ltd, Room 902, no.108 Yuyuan road Shanghai 200040, P.R. China; DVA Agro GmbH, Valentinskamp 70/Emporio Tower, 20355 Hamburg, Germany

Опис

Препаративна форма

Діміпрід ВГ пропонується у вигляді сучасної високотехнологічної препаративної форми – водорозчинних гранул з високою концентрацією діючої речовини. Дана форма препарату дозволяє скоротити його витрати майже вдвічі і забезпечує не тільки найефективніше, але й найбезпечніше його використання.

Механізм дії

Механізм дії ґрунтується на блокуванні у комах передачі нервово імпульсу. Імідаклоприд блокує постсинаптичні нікотинілові рецептори та перериває фізіологічну іннервацію нервів, що призводить до ураження нервової системи та викликає параліч та загибель комахи. Інсектицид проникає в усі частини рослини через листя, стебла і корені, що забезпечує тривалий захист рослини від шкідників. Препарат не має вираженої резистентності в порівнянні з карбонатами, піретроїдами та фосфорорганічними інсектицидами.

Особливості

Після обприскувань рослин інсектицидом Діміпрід ВГ,діюча речовина проникає в усі частини через листя, стебла та корені, переносячись по судинній системі акропетально. Дія інсектициду проявляється безпосередньо після контакту комахи-шкідника з обробленою рослиною через покривні тканини – контактна дія, або шляхом поїдання ними оброблених рослин (включаючи висмоктування рослинного соку сисними шкідниками) — кишкова системна дія. Така дія препарату забезпечує високу ефективність та швидкість дії. Загибель шкідників настає впродовж декількох годин з моменту обробки. Ефект спостерігається через 3-5 днів після обробки.

Термін захисної дії — 14-30 днів. Шляхом швидкого та глибокого проникнення в рослину, досягається висока стійкість до змивання дощем та висока біологічна ефективність, що не залежить від температури та дії сонячного випромінювання.

Антистресовий ефект

Завдяки наявності в препараті імідаклоприду, який трансформується в рослині в природний антидепресант — хлорникотинілову кислоту, оброблені рослини отримують певний додатковий антистресовий захист.

При цьому рослина стає стійкішою до біотичних і абіотичних факторів навколишнього середовища (спека, холод, посуха, засолення, перезволоження), відбувається кращий ріст вегетативних органів та підсилення процесу фотосинтезу.

Рекомендації

  • Обприскування рослин доцільно починати за чисельності шкідників, що перевищує економічний поріг шкідливості (залежно від виду фітофага). Препарат необхідно наносити рівномірно на листову поверхню рослини, застосовуючи добре відрегульоване обладнання.
  • Об’єм робочого розчину має бути достатнім для повного покриття всієї листової поверхні культури (200-400 л/га на посівах польових культур, 800-1000 л/га в саду).
  • Робочий розчин необхідно використати впродовж кількох годин після приготування.
  • Обробіток краще проводити в ранкові або вечірні години при температурі, що не перевищує +25 °C та швидкості вітру 2-3 м/с.
  • Не застосовувати менше ніж за годину до випадання опадів.
  • Не використовувати при екстремальних погодних умовах, коли комахи знаходяться в стресовому стані.
КультураШкідникНорми витрати препарату, кг/гаСпосіб обробкиСтрок очікування, днівМаксимальна кратність обробок
КартопляКолорадський жук, попелиці0,045-0,050Обприскування в період вегетації20 днів1
Томати відкритого ґрунтуКолорадський жук, попелиці0,045-0,05020 днів
ЯблуніЯблунева плодожерка, попелиці, каліфорнійська щитівка,

довгоносики

0,07030 днів
Досвід застосування
Пшениця озимаКШЧ, попелиці, п’явиці, трипси, хлібні жуки 0,05-0,08Обприскування в період вегетації201
РіпакХрестоцвіті блішки, ріпаковий квіткоїд, капустяна попелиця 0,05-0,0720
Томати, огірки закритого ґрунту Попелиці, теплична білокрилка, трипси 0,053
Буряки цукровіКомплекс сисних шкідників, блішки

0,03-0,05

20
ХмільПопелиця хмельова

0,15-0,2

30
СливаСисні шкідники0,0730
ВиноградникиЛисткова форма філоксери, виноградна листовійка0,04-0,0730

Сумісність

Діміпрід ВГ можна застосовувати в бакових сумішах з більшістю пестицидів, окрім тих, що містять лужну реакцію. В кожному конкретному випадку при використанні бакової суміші бажано пересвідчитися у фізико-хімічній сумісності компонентів та її фітотоксичності до культури. Не рекомендується робити бакові суміші з препаратами, які містять мідь.

Особливості

  • Відмінний захист;
  • Прояв стимулюючої дії на рослину (антистрес);
  • Швидка початкова активність з моменту обробки;
  • Широкий спектр контролю шкідників, в тому числі та тих, що мають прихований спосіб життя (трипси, цикадки та інші);
  • Термостабільність – біологічна ефективність застосування препарату не залежить від температурних умов (активний при високих температурах та сильному сонячному випромінюванні);
  • Відсутність резистентності у шкідників завдяки новому механізму дії;
  • Тривалий період захисної дії (до 30 днів);
  • Зручний для користувачів (низька норма витрати препарату);
  • Термін внесення необмежений (у будь-який період вегетації);
  • Надійно захищає молоді пагони та листя, які відростають вже після обробки завдяки сильно вираженій системній дії;
  • Малотоксичний для теплокровних і безпечний для навколишнього середовища;
  • При відносно низьких нормах застосування стримує чисельність комах впродовж тривалого періоду (достатньо однієї обробки за сезон).

Протруюванням насіння почали користуватися достатньо давно і з кожним роком об’єми передпосівної обробки посівного матеріалу зростають, оскільки цей процес є економічно вигідним і безпечним способом оздоровлення і захисту насіння та сходів культури, а також зменшує пестицидне навантаження на ґрунт.

Пропонуємо розглянути препарат Діміпрід ВГ в якості протруйника, спираючись на світовий досвід його застосування.